Šití dětské výbavičky - 1. část

Bavlněné a veselé dětské polštářky

Potřebujete látku a příslušenství k realizaci tohoto vašeho nového projektu. V našem internetovém obchodě najdete vše, co potřebujete k realizaci vašich nápadů na šití. Pokud chcete začít nový projekt nebo provést změny nebo opravy, budete potřebovat správné příslušenství. Náš široký katalog vám nabízí nejen různé kreativní možnosti, ale je také nezbytný pro úspěch vaší šicí práce. 

Šití pro děti a miminka je pro vás velmi něžná práce, protože komu můžete prokázat tuto nejkrásnější službu, nežli právě dětem.

Šití dětských výrobků do výbavičky je nejlepší a též žádoucí z bavlněného materiálu. Výběr motivů látky podle toho, co budete šít a zda pro kluka či holku, vám usnadní přípravu materiálu a vytvoření vlastního originálního dětského oblečení, doplňků a věcí do postýlek.

Bavlněná látka je fantastický materiál pro výrobu řemeslných projektů pro naše malé děti. Plenky, kojenecké body, pyžámka, mantinely a nebo peřinky. Můžeme vyrobit spoustu výrobků pro miminka z příjemné bavlněné látky, v různých a velmi originálních vzorech jako třeba srdíčka, zvířátka, puntíky či hvězdičky.

Poskytneme vám zde krátké a užitečné rady pro váš každodenní život a zejména pro vaše tvoření na dítě. Miminko bude mnohem chráněnější a ve větším pohodlnější. Dáváme vám v tomto cyklu několik příkladů projektů, které můžete udělat velmi snadno, aniž bychom museli utrácet peníze a snadno, aniž byste museli mít velké znalosti šití. 

Látkové polštářky pro miminka

Malé polštářky jsou pro miminka, batolata jedním z nejjednodušších projektů na výrobu. Můžeme pro miminka udělat spoustu řemesel s látkou z bavlny, aby život byl měkčí a ozdobili jsme jejich postýlku tak, jak to bude nakonec i dítě pozitivně a šťastně vnímat. Může to být třeba i fantastický dárek pro vaše blízké a známé. Rozhodně jde dále o velmi praktický dárek, který si můžete vyrobit a použít k ozdobení dětské postýlky a také k zajištění její dobré ochrany, zejména pokrytím boků postýlky těmito bavlněnými měkkými polštářky. Vzhled postýlky bude krásnější a tento výběr ručně vyráběných polštářů je přitom snadný na výrobu.

Pravidelné nebo tvarované?

Oproti klasickým povlakům na polštářky z bavlny ve tvaru čtverec či obdélník, zvažte i možnost atypických a veselých tvarů: trojúhelník, nebo kolečko?. Dalším nápadem jsou tvarované polštářky do měsíčků, hvězdiček a jiných veselých geometrických tvarů a i ty jsou velmi jednoduché na výrobu.

A co první udělat?

První co musíme udělat, je obkreslit si na vybranou bavlněnou látku vzor a ten přestřihnout napůl a tím nám zůstane zcela symetrický. Na vrub na stroji sešijeme a začistíme strany tak, abychom ještě stihli látku obrátit na líc. Nezapomeňte, že výrobky pro miminka musejí být bezpečné, nic co by je mohlo ohrozit: jako zipy, korálky a jiné nevhodné všité detaily. Do postýlky můžeme vložit jen předměty a ušité dekorace takové které neohrozí dítě!

Vše tak pečlivě zašité, můžeme například domyslet, že mráček či měsíček coby polštář má očička (lze řešit všitou nití nebo bavlnkou) a pak už jen stačí vyplnit polštářek vybranou vatovou výplní a už máme fantastický super zábavný polštářek skoro na světě !

Tento řemeslný bavlněný polštářek můžete vyrobit tisíci způsoby a dosáhnout spousty různých modelů dekorací a úprav. Co takhle například vtipnější oči, smutnější či ospalé oči  ? Polštářek do postýlky nebo do kolébky bude sloužit jako barevná upoutávka pro dítě, může ho bezpečně žužlat, ale dále i jako bezpečnostní zábrana v místě, kde by bylo lepší aby dítě mělo měkkou oporu.

Bezpečné praní bavlněných výrobků najdete v našem článku ZDE.

phone
Zavolejte nám
chat
Nebo nám napište na
Přihlášení
Nemáte ještě účet?Zaregistrujte se.