Popelín

Popelín

Náš internetový obchod vám  také nabízí povlečení z popelína. Ponořte se do světa sladkých snů se šetrným k životnímu prostředí, přírodním ložním prádlem z vysoce kvalitní bavlny. Popelín je 100% bavlna, má některé unikátní vlastnosti: tkanina pro ložní prádlo má hustou texturu, povlečení se pere bez smrštění, měkké a odolné. Kolekce ložních souprav různých barev a vzorů pomůže udělat váš domov útulným, vytvořit svůj vlastní styl a přidá náladu vaší ložnice. Takové ložní prádlo bude mít uspěch nejen u dospělých, ale i u děti. Důležitý detail - bezešvé povlaky na přikrývkun jsou ve všech soupravach. Látka zpracovaná odolnou antialergickou úpravou.

Ložní prádlo z popelínu je to měkká pohodlná tkanina pro každodenní použití, to je radost každého pohybu, každého okamžiku – a to i během spánku!!!

Internetový obchod povlečení se těší na vaši objednávku aby jste si mohli koupit ložní prádlo vyrobené z přírodní bavlny.

Popelín

Historie použití popelínu má více než sedm století, protože první vzorky popelínu byly vyrobené v papežově rezidence, která se v XIV století nacházela ve francouzském městě Avignon.

To nám připomíná i název této tkaniny, který v překladu z italštiny a francouzštiny znamená "papežský". Původně popelín byl dvoustranná (jednobarevná nebo vzorovaná) látka vyrobená převážně z hedvábných vláken.

Popis a složení látky

Dnes popelín se vyrábí z přírodní bavlny metodou plátnové vazby vláken. Popelín má zvláštní povrchovou strukturu ve formě jemných vroubků vytvořených za použití přízí rozdílné tloušťky.

Jde o to, že pro hustou osnovu této látky se berou tenká vlákna a pro příčný útek – nehusté a hrubé. Jako výsledek hustota osnovy je dvakrát větší než hustota útku. Pro šítí drahého povlečení se používá popelín, který zahrnuje přírodní hedvábnou niť a vlněná vlákna.

Tuto látku se dá zbělit nebo obarvit za použití šetrných k životnímu prostředí aktivních barviv, které nejen rozpouští       po celé její ploše, ale pronikají dovnitř samotných vláken. Vzhledem ke zvláštní stabilitě barviv získávaná látka nabývá stejně vysokou barevnou stálost.

V závislosti na typu barvení popelin může být:

  1. Bělený.
  2. Otisknutý.
  3. Hladcebarvený.
  4. Vícebarevný.

Za sedm století, látka se používalá k šití pánských košil, dámských šatů, výroby záclon, ručníků a ubrusů. V dnešní době popelín, který je utkaný z přírodní bavlny často používá pro šítí ložních souprav.

 Jaké přednosti má povlečení z popelínu?

phone
Zavolejte nám
chat
Nebo nám napište na
Přihlášení
Nemáte ještě účet?Zaregistrujte se.