Satén

Satén

V této kategorii našich webových stránek nabízíme ložní prádlo ze saténu. Ušlechtilá produkce, kterou dnes v Evropě upřednostňují pro její vizuální přitažlivost, praktičnost a všestrannost. Mimo to, že saténové povlečení z bavlny má všechny možné výhody pohodlného ložního prádla pro plnohodnotný odpočinek a spánek, má i relativně nízkou cenu.

V pohodlném katalogu internetového obchodu Modernatex.cz si můžete shlédnout a zakoupit svérázné modely souprav pro spánek, které se vyznačují bohatou volbou barevného provedení a unikátních vzorů. Nabízíme ložní prádlo ze saténu všech stylů a rozměrů pro jakýkoliv interiér ložnice a nejvíce vytříbený vkus!

Nákup ložního prádla ze saténu u nás je dobrou volbou. Budete spokojeni.

 Látka ze saténu

Satén (francouzsky satin, z arabštiny Zaytuni, od Zaytun – starodávný arabský název čínského přístavu Quanzhou, odkud byla exportováná tato látka), vyrábí se z kroucených bavlněných vláken s charakteristickým pro tuto tkaninu dvojitým pletením. Předpokládá se, že čím více kroucené vlákno, tím se látka stává jasnější, a získává výrazný lesk. Satén je příjemný na dotek a co je nejdůležitější vydrží více než 300 pracích cyklů. Saténové povlečení je považováné za populární a má bohatou škálu barev, je trochu levnější než hedvábí, ale mnohem dražší, než je počet bavlněných látek. Má jemný, hedvábný čelní povrch, na kterém převládájí útkové nití; produkuje se hlavně hladcebarvené, tištěné a bělené. Používá se pro výrobu šatů, pánských košil, stejně jako látka pro podšívku, atd. KUPÓNOVÝ SATEN je to satén se vzorem jiném na povlacích pro polštář a pro přikrývku, on je dražší než ložní prádlo vyrobené z saténu se šablonovitým stejným obrázkem.

Bělení tkaniny se provádí za použití optického osvětlení a je doporučené. To umožňuje rovnoměrně bělení tkaniny. Rozhodujícím bodem v předběžném bělení látky je mercerizace. Během tohoto procesu bavlna bobtná a vlákno v příčném řezu se stává rovnoměrné. To znamená, že všechna bavlněná vlákna budou podobná a výsledek bude velmi dobrý. Na takovém plátně barevný tisk vypadá stejně  a rovnoměrně. Proces mercerování je velmi drahý. Ten se nepoužívá při výrobě levné bavlny. Existují dva typy tisku: pigmentní a reaktivní. Kolekce ložního prádla z Mako-Saténu – vysoce kvalitního materiálu – je unikátní textilie XXI století. Toto ložní prádlo se snadno peré, rychle schne a minimálně pouští barvu. Zachovává svuj tvar. Odolné. Látce stačí minimální žehlení. Kromě toho je dokonale prodyšná.

Snížení kvality látky se špinavými a nerovnými vlákny v budoucnu bude mít za následek nerovnoměrné zbarvení. Jemnost příze je určena metrickým číslem NM. Čím vyšší je počet vláken, tím je jemnější příze. Naše látka Mako-satén má sílu nejméně 85 NM. Levné povlečení často má jen NM 30. Předpokládá se, že čím tenčí příze, tím lepší a čistší by měla být bavlna. Důležitým faktorem je správný poměr podélných a příčných vláken. S naší náročnější kvalitou, samozřejmě, volíme látku s optimálním poměrem 50 vláken v podélném směru a 31 vlákem v příčném směru na čtvereční centimetr. Správný optimální poměr má vliv na vzhled a povrch látky. Nejjednodušší poměr – 1:1; saténová vazba vláken probíhá v poměru 4:1; toto propletení je nejdražší spojením vláken. Pouze tehdy se dosahuje největšího lesku na látce.

phone
Zavolejte nám
chat
Nebo nám napište na
Přihlášení
Nemáte ještě účet?Zaregistrujte se.